• 1
Přednášky a prezentace

Přednášky a prezentace

Byla Vám někdy zima? Tak nebyla. To byl jen pocit z rozmazlenosti. Venca Francke nám bude vyprávět o tom, co to opravdová zima je. Venca je cestovatel, dobrodruh, muzikant, bývalý reprezentat v triatlonu, extrémní sportovec, sběratel zážitků a pokořitel Yukon Arctic Ultra 700 km. 

.

Zde Vám nabízíme pár postřehů z Honzových cest.

Crocodile Trophy: “Jsem rád, že se mi podařilo jet nejzvláštnější ročník tohohle zvláštního závodu. Jediný ročník, který vedl přes celý kontinent, z jihu na sever. Z mého pohledu to způsobilo ještě větší jedinečnost závodu. Poznali jste celý kontinent a navíc vás to skvěle fyzicky i psychicky prověřilo, žádný jiný ročník neměřil tolik kilometrů. Různé podnebné pásy se měnily ze dne na den, dole končila zima, teploty tak mezi 10 a 15 st.C, občas déšť, jako byste byli v mírném podnebném pásu, během pár dní jste se dostali do subtropického a během dalších pár do tropického, kde teploty na slunci přesahovali šedesátku a to vše pod plným fyzickým zatížením a bez možnosti dostatečné aklimatizace. Žádný jiný závod ani jiný ročník už tohle nenabídl. Škoda!”

A abyste byli více namlsáni, tak si více o Honzovi přečtěte na www.jankopka.cz

 

 Himálajská oblast Garhwalu vyniká nádhernými a vesměs obtížnými štíty, z nichž nejvyšší  Nanda Devi (7 816m), byl po desítky let do r. 1950, nejvyšší dosažený vrchol na naší planetě.

Petr Mašek nám všem nabízí několik zajímavých přednášek. Ať už lezení v Jordánsku, v Peru či v Himaláji. O čem bude přednáška, o tom rozhodnete sami. Už teď nám můžete napsat, která přednáška by Vás zajímala. Uvádíme tyto možnosti:

Broad Peak - K2 
Shisha Pangma 
Nanga Parbat
Gasherbrum I-II 
Peru - hory a skály
Jordánsko 
K2

Tak pište!

21 dnů na Eigeru

Mezi 3. a 29. srpnem 1976 vylezlo čtyřčlenné horolezecké družstvo z Československa pod vedením Jiřího Šmída novou cestu v severní stěně Eigeru, kterou nazvali Československý pilíř. V družstvu byli Jiří Šmíd, Petr Plachecký, Sylva Kysilková a Josef Rybička. Do dnešního dne nebyla tato extrémně těžká cesta přelezena.