• 1

Přednášky a prezentace

Zde Vám nabízíme pár postřehů z Honzových cest.

Crocodile Trophy: “Jsem rád, že se mi podařilo jet nejzvláštnější ročník tohohle zvláštního závodu. Jediný ročník, který vedl přes celý kontinent, z jihu na sever. Z mého pohledu to způsobilo ještě větší jedinečnost závodu. Poznali jste celý kontinent a navíc vás to skvěle fyzicky i psychicky prověřilo, žádný jiný ročník neměřil tolik kilometrů. Různé podnebné pásy se měnily ze dne na den, dole končila zima, teploty tak mezi 10 a 15 st.C, občas déšť, jako byste byli v mírném podnebném pásu, během pár dní jste se dostali do subtropického a během dalších pár do tropického, kde teploty na slunci přesahovali šedesátku a to vše pod plným fyzickým zatížením a bez možnosti dostatečné aklimatizace. Žádný jiný závod ani jiný ročník už tohle nenabídl. Škoda!”

A abyste byli více namlsáni, tak si více o Honzovi přečtěte na www.jankopka.cz

 

Špičkový fotograf a filmař Karel Vlček nás překvapuje nejen svými snímky, ale i zážitky ze svých dobrodružných cest na lehokole.

Petr "Miska" Mašek patří mezi eltitu českého lezení. Od roku 2003 do roku 2012 zdolal tři osmitisícovky. Petr všechny své výpravy realizuje bez použití umělého kyslíku a výškových nosičů.