• 1

Viliam Bendík

Autor filmů "Kroky na hrane" a "12CH Vysoké Tatry Trail", které budete moci shlédnout na letošním ročníku horolezeckého festivalu Český ráj. Přečtěte si o Viliamu Bendíkovi více.

Viliam Bendík absolvoval vysokoškolské studium na Univerzitě Komenského v Bratislavě, obor Environmentální management a postgraduální studium Aplikované ekonomie na University of Pittsburgh.
V oblasti reklamy, marketingu a prodeje má více než 18 leté zkušenosti. V minulosti se věnoval projektům v oblasti telekomunikací a online strategií.
Významně se podílel na návrhu a implementaci komplexní eCommerce strategie pro společnost T-Mobile Czech Republic. Byl členem mezinárodního týmu T-Mobile International pro strategii CRM v osmi evropských zemích. Po dlouholeté práci pro Deutsche Telekom vedl operativu a marketing v české pobočce společnosti Microsoft.

V současné době se věnuje poradenství v oblasti marketingu, komunikačních strategií a prodeje pro segment malých a středních podniků i velkých společností v regionu Evropy
a severní Ameriky. Mezi jeho klienty patří firmy jako VÚB Intesa Sao Paulo, Lenovo, Slovak Telekom, Vodafone, PSA Peugeot Citroen, Stredoslovenská energetika, Forbes, 2Ring, Cleverlance, Benčík Culinary Group, PROSIGHT Slovensko, a další.

Kromě konzultační praxe se věnuje ve volném čase amatérskému filmu.

V roce 2013 odešel ze světa korporací, aby se mohl vrátit k tomu, co má rád. Hory, fotografie a film ho učarovaly už v dětství. Vyrostl pod Tatrami. Dnes se tam vrací v každé volné chvíli přesto, že stále žije v Bratislavě. Při své cestě ke staronovým koníčkům potkal mnoho nových lidí. S některými z nich dnes pracuje na tom, aby lidem přinesl zajímavé příběhy z hor a horského běhu, které jsou něčím výjimečné.

Jeho debut z prostředí ultraběhu ve Vysokých Tatrách – 12CH VYSOKÉ TATRY TRAIL získal několik ocenění na domácích festivalech horských filmů.

S filmem KROKY NA HRANĚ získal cenu GRAND PRIX i CENU DIVÁKŮ na Festivalu dobrodružných filmů HORYZONTY v Trenčíně a absolvoval už desítky promítání pro děti základních a středních škol na celém Slovensku na téma diskriminace, předsudky a stereotypy v běžném životě.

Přečtěte si více o projektu Bendik Films, autora filmů KROKY NA HRANĚ a 12CH VYSOKÉ TATRY TRAIL, které uvedeme na letošním festivalu.

Naposledy změněno úterý, 11 září 2018 15:03
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)