• 1

Michal Sabovčík "Patagonia a Cerro Torre"

sobota 29. 9. ve 11.30
místo projekce: Kongresový sál

MICHAL SABOVČÍK
"Patagonia a Cerro Torre"

 

Michal Sabovčík patří mezi nejextrémnější sportovce nejenom a Slovensku, ale i po celém světě.

Michal Sabovčík se narodil ve Spišské Nové Vsi, kde i doposud žije. S lezením začal v šestnáci letech na Tomášovskom výhľade. Psychicky náročné lezení ve Vysokých Tatrách jej vycvičilo tak, že může bez problémů podnikat ty nejnáročnější výstupy ve světových pohořích. 

Ve 21 letech stál na vrcholu Pik Lenina 7134 m. Na kontě má Alpskou trilogii největších severních stěn, působil na Great Trango v Karákórámu, přešel v zimě za 15 dní celý hřeben Tater. 
Jako první Slovák stál s kamarády na vrcholu Patagonského Cerro Torre a podařil se jim i prvovýstup na legendární Fitz Roy. Třešničkou na dortu bylo, že za tyto výstupy dostal několik ocenění od Slovenského horolezeckého spolku JAMES a města Spišská Nová Ves. 


Nejvíce miluje zimní alpinismus a výzvy s ním spojené. Jeho potřeby uspokojuje i extrémním speleo-horolezectvím, létáním, vodáctvím, skialpinismem či cyklistikou.

Působil ve Slovenské horolezecké reprezentaci. Je předsedou horolezeckého klubu ClimBeer team a organizátor "Ľadového a drytool maratónu v Slovenskom raji", který spadá pod Slovenský pohár v ledovém lezení a drytoolingu. 

Momentálně je ambasadorem značek: 
Lana – TENDON
Oblečení – Norská móda, DEVOLD, BERGANS
Vertical Trade – PETZL, MOUNTAIN HOUSE, MONTANE
Železiarstvo Nezábudka SNV

Mrkněte se na krátké video o Michalovi Sabovčíkovi nebo navštivte jeho facebook.

Naposledy změněno pátek, 21 září 2018 17:00
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)