• 1

Spojení Horolezeckého festivalu Český ráj a highline / slackline festivalu

slack

V rámci Horolezeckého festivalu Český ráj bude probíhat i mezinárodní setkání slacklinerů. Mezi skalními věžemi budou nataženy slackliny.
Návštěvníci si budou moci na vlastní kůži slackline i vyzkoušet.

Slacklinové festivaly jsou formovány jako setkání komunity a přátel tohoto sportu. Při highline se jedná převážně o lajny napnuté minimálně 10 m vysoko nad zemí. Vše je hlavně o pohodové atmosféře, přátelském kolektivu a vzájemné podpoře.

Od roku 2011 po nápadu uspořádat highlinové setkání na hradě, se každý rok koncem měsíce září konal highline festival v Českém ráji na hradě Kost a v okolním údolí Plakánek.

Letos poprvé vzniklo spojení Horolezeckého festivalu Český ráj a highlinového / slacklinového festivalu.

Celá akce bude probíhat na zámku Hrubá Skála u Turnova. Možnosti napnout lajny mezi skály v přilehlém hruboskalském skalním městě, které je velmi oblíbené mezi horolezci, se nedá odolat.
A tak Horolezecký festival Český ráj a highline festival spojili své síly a letos poprvé vznikl nový koncept festivalu. Takový fesťák 2v1.

A co je to slackline?

Slacklining vznikl právě z řad horolezců. V 80. letech v amerických Yosemitech si lezci krátili chvíle chozením po řetězech na parkovištích a po různých lezeckých smyčkách. Postupně se slackline dostal až do dnešní podoby. Do České republiky se slackline dostal kolem roku 2006 – 2007.

Česká jména jsou ve světovém slackliningu velmi dobře známa.

Mrkněte se na krátké video Ádr Love Line Story.

Naposledy změněno neděle, 23 září 2018 12:21