• 1

Film z prostředí ultraběhu "12CH VYSOKÉ TATRY TRAIL"

Představíme vám dokumentární film Viliama Bendíka

v neděli 30. 9. ve 13:00 hod
místo projekce: Valdštejnský sál

"12CH VYSOKÉ TATRY TRAIL"

Za jeden den 69 km a 4800 m+

Dva kamarádi, Tomáš a Martin, kámoši více z Facebooku než z reálného života, žijí odlišné životy, každý v jiném prostředí. I profese mají úplně jiné. Spojuje je však jedno – láska k běhu v horách.
Tomáš "Kaktus" Kačmarčík žije v Popradě. Profesionální hasič záchranář a jediný slovenský člen běžeckého týmu INOV-8 CZ / SK. Fyzická zdatnost a psychická odolnost na nejvyšší úrovni jsou Tomášovou prací.

Martin "Ucho" Urbaník je kancelářská krysa a radiátorové dítě z Petržalky. Už pár let je z vlastní vůle žonglér – marketér, otec rodiny a tak trochu i běžec v jednom. Občas mu nějaký z míčků vypadne, ale hned jej zvedne a maká dál.

Na konci sezóny 2015 je oba spojil sen. Nápad spojit jedním během všech 12 vysokohorských chat Vysokých Tater. Nechtějí vytvořit časový rekord, naběhat závratné množství kilometrů, či výškových metrů. Chtějí svým výkonem inspirovat nejen ultrabežeckou špičku, ale také běžecký mainstream a kamarády v běžecké komunitě.

Start projektu 12CH je naplánovaný na třetí hodinu ráno v poslední říjnový den na Chatě Protěž. Začíná cesta plná dobrodružství, krásných zážitků a opravdového kamarádství …

Dokumentární film o tomto dobrodružném běhu natočil Viliam Bendík.

Jeho debut z prostředí ultraběhu ve Vysokých Tatrách – 12CH VYSOKÉ TATRY TRAIL získal několik ocenění na domácích festivalech horských filmů.

Mrkněte se na teaser a oficiální trailer k tomuto dokumentu.

S filmem KROKY NA HRANĚ získal Viliam Bendík cenu GRAND PRIX i CENU DIVÁKŮ na Festivalu dobrodružných filmů HORYZONTY v Trenčíně.

Oba tyto filmy jsou na programu letošního Horolezeckého festivalu Český ráj. 

Přečtěte si více o projektu Bendik Films.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)