Skip to content

Ekologická energie


Lidí přibývá a přírodních zdrojů zákonitě ubývá. A zhoršování životního prostředí je snad už zbytečné psát. Byl by to jen nošení dříví do lesa. Takže se podíváme rovnou na zdroj energie, a to energie elektrické. Zde je spotřeba opravdu velká. Omezování a šetření moc nepomáhá. Není se co divit. Pořád jsou to děsná kvanta počítána v giga, a to už je co říci. Pokud tedy chceme mluvit o čisté energii pro stejnou potřebu, bude to poněkud obtížné. Ovšemže můžeme zažít v menších číslech, a to by pak už mělo smysl. Každá domácnost, která vlastní rodinný dům může něco málo vyrobit sama, a tak přispět svou troškou do mlýna čisté energie.

fotovoltaické panely

Jistě již tušíte oč kráčí. Ano, je to fotovoltaická elektrárna. Ta dokáže domácnosti ušetřit spoustu peněz. Nebudeme si však mazat med kolem hu… úst, ale řekneme si to na rovinu. Pokud se někdo domnívá, že si dá na střechu pár panelů, svede dolů dva dráty a může se od veřejné elektrické sítě odpojit, tak je na dosti velkém omylu. Tak daleko ještě panely nejsou, aby například v zimě, kdy sluníčko svítí jen pár hodin, pokud vůbec, utáhly celou domácnost se spoustou žárovek, neustálým ohřevem teplé vody a počítači plus televizory.

fotovoltaické panely

To tedy ne. Ale v létě rozhodně může zásobovat celý dům, mimo třeba špičky, kdy vaří dole v kuchyni maminka a nahoře babička, do čehož míní otec vrtat vrtačkou s příklepem. Zde by asi nastaly drobné potíže, ale jinak je pokrytí proudem bez potíží. Totiž, je třeba vědět kolik ho potřebujete, tedy abyste měli představu, kolik by vám měly právě ty vaše fotovoltaické elektrárny vyrábět elektřiny. Tohle všechno asi sami nespočítáte a bez znalostí a zkušeností už vůbec ne. Proto je dobré kontaktovat firmu, která k vám pošle svého technika, který to musí vidět, Zejména místo, kam se panely budou dávat. Nu a on provede základní výpočty a už se do toho můžete s firmou pustit.