• 5. ročník | Hrubá Skála u Turnova | 20.–22. 9. 2019

  • 1
  • 2

Lezení na písku ve fotografiích Karla Vlčka 1968 – 1988

vlček foto

Pokud jste nestihli úžasnou výstavu fotek Karla Vlčka na Horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích nad Metují, nevěšte hlavu. 

Výstava "Lezení na písku ve fotografiích Karla Vlčka 1968 - 1988", se nyní stěhuje k nám, na Horolezecký festival Český ráj


Profesionální fotograf z Prahy Karel Vlček dokumentoval především extrémní lezení těchto let. Jako první lezec – fotograf se věšel do stěn se širokoúhlým objektivem a přímo komandoval lezce jako Rakoncaj, Mocek nebo Čada. Jeho manipulativní schopnosti se projevovaly především v přeskocích, které mnohdy končily v nemocnici. Autorské fotografické výstavy měl na filmových festivalech v Itálii, Francii nebo Rakousku. 

S horolezectvím začal v roce 1967 po návratu z vojenské služby, kdy skončil se silniční cyklistikou. Přijala ho parta Stanislava "Cikána" Lukavského a Petra Schnabla. Specializoval se na pískovcové lezení. Většinou používal širokoúhlé objektivy, které mu umožnily viset vedle lezců a přímo je komandovat.

Výstava barevných a černobílých fotografií Karla Vlčka bude instalována v hlavním sále a budete si ji moci prohlédnout v průběhu trvání festivalu.  
Určitě se tam zastavte, stojí to fakt za to. 

Mrkněte se na malou ochutnávku z této výstavy.

 

Naposledy změněno středa, 29 srpen 2018 11:51