• 5. ročník | areál zámku Svijany | 20.–22. 9. 2019

  • 1
  • 2

Letos uvítáme na festivalu ikonu horolezectví Radka Jaroše

Přednášky Radka Jaroše vycházejí z jeho více jak 20 let trvající kariéry profesionálního horolezce. Zážitků a zkušeností nasbíraných v průběhu nespočtu himálajských expedic, jejichž cílem bylo postupně stanout na všech čtrnácti nejvyšších vrcholech světa. Díky Radkova pohledu na svět a jemu přirozené otevřenosti nabízejí Radkovy přednášky nevšední příležitost nahlédnout do zákulisí velkých expedic, klukovských snů a splněných přání.

Každý si dnes může zaplatit trek okolo Annapurny nebo výšlap do Base Campu pod Everestem. Stovky horolezců se každoročně pokouší i o samotné vrcholy včetně toho nejvyššího, Mt. Everestu, nebo nejobávanějšího - vrcholu hory K2. Nicméně dosáhnout na ně se podaří jenom těm nejvytrvalejším, nejodhodlanějším, nejpřipravenějším. Také těm, kterým přeje štěstí, které je u všech podobných výprav nezbytné. Radkův příběh je skládanka všech těchto faktorů a jeho zkušenosti a zážitky mohou být krásným příkladem nebo motivací pro ostatní.
Po besedě bude následovat autogramiáda a možnost zakoupit si za festivalové ceny Radkovy knihy, trika a další věci.
Beseda na našem festivalu bude poslední před jeho odjezdem na další expedici, kam odlétá ihned po přednášce. Moc si Radkova přístupu a vztahu k našemu festivalu vážíme a na další expedici mu držíme palce.
Kam to bude? Prozradí 20. 9. na Horolezeckém festivalu Český ráj ve Svijanech.

Pátek 20. 9. 18.00
Přednáška Radka Jaroše – Koruna Himálaje

Filmy:
Manaslu a Annapúrna objektivem Radka Jaroše
Dva filmy, promítáno bude v sobotu 21. 9.2019

Naposledy změněno pátek, 02 srpen 2019 17:58