• 5. ročník | areál zámku Svijany | 20.–22. 9. 2019

  • 1
  • 2

Slacklinerka Anna Hanuš Kuchařová a její nový film

Anna4.jpg

Ještě pár řádek o mimořádné osobnosti Anč "Kanče", jak jí mnozí říkají. 

Anna Hanuš Kuchařová je architektka a slacklinerka. Zařadila se mezi světovou špičku. Před pár lety přešla evropský rekord a jako první člověk na světě strávila na highline 24 hodin.

„Miluji ty chvíle, kdy můj život visí na šňůře. Kdy se přítomnost stává hmatatelná. Kdy záleží na každém pohybu i myšlence.“


Jsem architektka a slacklinerka. Absolvovala jsem obor Architektura a stavitelství na ČVUT v Praze a 4 roky jsem při studiu pracovala ve firmě Space8. Tuto báječnou firmu se zakázkami, o kterých si mladí architekti mohou nechat jen zdát, opouštím, abych se mohla plně věnovat slackline. Bylo to nejtěžší rozhodnutí mého života, opustit něco, co mám ráda, pro něco, co miluju. Architekturu, ani Space 8 nevěším na hřebík.

Ale být slacklinerkou si žádá fyzickou zdatnost a chuť být venku za každého počasí. Nevím, zda tyto vlastnosti budu mít i za 15 let:) A tak do toho šlapu, jak můžu. Jezdím za lajnami po celém světě, organizuji expedice, kurzy a přednášky. S Českou asociací slackline pracujeme na legalizování slackliningu a vytvoření základních pravidel. Je to spousta práce a spousta radosti. Ještě se mi z toho všeho trochu třesou kolena, ale už nacházím balanc na lajně svého života.

Více na Program - Doprovodný program

Naposledy změněno středa, 21 srpen 2019 13:25