• Letošní ročník se koná 22. až 24. května 2020

  • 1

MUDr. Vladimír Nosek - horolezec a lékař

vladimir nosek

Horolezectvím se zabývá od roku 1981. Má za sebou množství zimních výstupů severními stěnami Vysokých Tater , letní i zimní výstupy v Západních Alpách a na Kavkaze ,sedmkrát stál na sedmitisícových vrcholech Pamíru a Ťan-šanu.

Na jaře roku 1998 podnikl s Radkem Jarošem expedici na Everest . Horolezci vyrazili severní stranou z Tibetu a nevyužívali kyslík Horolezectvím se zabývá od roku 1981. Má za sebou množství zimních výstupů severními stěnami Vysokých Tater , letní i zimní výstupy v Západních Alpách a na Kavkaze , sedmkrát stál na sedmitisícových vrcholech Pamíru a Ťan-šanu ani výškové nosiče . Na vrcholu stanuli 19. 5. 1998. roce 2005 výstupem na Vinson Massif završil výstupy na nejvyšší vrcholy všech světadílů – Korunu planety. Tento špičkový lékař a horolezec nám bude povídat své cestě k vrcholům hor.

Ani druhou desedu Vladimíra Noska - bude v sobotu dopoledne - si nenechte ujít. Dozvíte se od zkušeného horolezce, jaké zdravotní nástrahy na Vás v horách čekají, jak jim vzdorovat, předcházet a když Vás dostihnou, jak se s nimi vypořádat.

Naposledy změněno středa, 15 leden 2020 20:38
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)