• 1

Extrémní biker Jan Kopka na festivalu

Zde Vám nabízíme pár postřehů z Honzových cest.

Crocodile Trophy: “Jsem rád, že se mi podařilo jet nejzvláštnější ročník tohohle zvláštního závodu. Jediný ročník, který vedl přes celý kontinent, z jihu na sever. Z mého pohledu to způsobilo ještě větší jedinečnost závodu. Poznali jste celý kontinent a navíc vás to skvěle fyzicky i psychicky prověřilo, žádný jiný ročník neměřil tolik kilometrů. Různé podnebné pásy se měnily ze dne na den, dole končila zima, teploty tak mezi 10 a 15 st.C, občas déšť, jako byste byli v mírném podnebném pásu, během pár dní jste se dostali do subtropického a během dalších pár do tropického, kde teploty na slunci přesahovali šedesátku a to vše pod plným fyzickým zatížením a bez možnosti dostatečné aklimatizace. Žádný jiný závod ani jiný ročník už tohle nenabídl. Škoda!”

A abyste byli více namlsáni, tak si více o Honzovi přečtěte na www.jankopka.cz

 

Iditariad Alaska: Zimní nonstop závod 1 800 km napříč Aljaškou po stezkách psích spřežení na upravených kolech v extrémních mrazech bez jakékolim podpory. Tento závod se jezdí aby člověk přežil, nikoli vyhrál.

La Ruta: Etapový mtb závod, kdy závodníci během čtyř dnů překonávají v těžkých podmínkách prostředí tropických deštných pralesů, džunglí a vysokých And celou vzdálenost od Tichého oceánu na západě ke Karibiku na východě napříč Costa Ricou. Přesto vzdálenost není takovým nepřítelem jako vedro, vysoká vlhkost, prudké deště, bahnitý jílovitý terén a dlouhé kopce s krkolomnými výjezdy i sjezdy včetně chození. Celkem závodníci nastoupají přes 12.000 výškových metrů. Závod se jede způsobem jako u automobilů Paříž-Dakar s omezeným zázemím v cíli každého dne.

p3061398.jpg

p3061438.jpg

p3081553.jpg

p3121993.jpg

p2281013.jpg

p3061410.jpg

Naposledy změněno středa, 06 září 2017 11:18
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)