Skip to content

Dopřejte si v Českých Budějovicích něco mimořádného


Nejlevnější ubytování v Českých Budějovicích vám může přinést i mimořádné zážitky, pokud víte, kam zavítat, a kde si je užít. Mohly by se vám hodit některé následující tipy, podložené osobními zkušenostmi:

Jízda na in-line bruslích na Hlubokou – podél Vltavy vede z Českých Budějovic velmi příjemná a přehledná asfaltová stezka pro pěší a cyklisty až pod zámek v Hluboké nad Vltavou. Trasa je dlouhá deset kilometrů, směřuje v podstatě celou cestu po rovině a za slunečného počasí je to skvělý relax. Za přispění záporných iontů v blízkosti říčního toku to nemá chybu.

Sokolský ostrov

Vyhlídka z Černé věže – Černá věž je dominantou města a vyplatí se vystoupat po schodech na její vrchol. Ochoz je velmi pohodlný a spatříte odsud jako na dlani téměř celé město a v dálce na jihozápadě i nejvyšší vrchol Blanského lesa – Kleť.

Vyhlídka z Kleti – láká-li vás i pohled opačným směrem z Kleti, vyjeďte si autem do obce Krásetín, zaparkujte vozidlo na parkovišti pod lanovkou a vyvezte se až k rozhledně. Zpáteční cestu můžete podniknout již pěšky, zvládnete ji za půl hodinky. Z Kleti je tak ohromující výhled, že vám může připadat jako jeden z nejkrásnějších v celé republice.

České Budějovice

Trilčův jez – Trilčův jez je poměrně nenápadný jez na Vltavě, v říčním ohybu za fotbalovým hřištěm SK Meteor. Někteří lidé tu chodí venčit své psí miláčky a cesta od jezu k Dlouhému mostu patří k oblíbeným místům pro relaxaci. Pokud sem zavítáte, dobře si prohlédněte propust se zdrhly, která v minulosti posloužila některým vodákům k dobrodružnému a svým způsobem i nebezpečnému zážitku, jaký se jen tak někomu nepoštěstí. Pokud hrázný na několik minut propust otevře, vytvoří se tu obrovské gejzíry zpěněné vody, která si s lodí pohrává jako s pírkem, protože kormidelník nemá prakticky žádnou šanci korigovat ve zpěněné vodě směr plavby.

Park Bosonoha – nedaleko Dlouhého mostu se nachází park Bosonoha, v němž naleznete celkem třináct atrakcí a různé povrchy pro bosonohou chůzi. Je zde k dispozici i lanová stezka v korunách stromů, trampolína, půjčovna sportovních potřeb, dětské hřiště a prodej občerstvení.