Skip to content

Když jsou rostlinky náročné


Je spoustu druh rostlin a zdaleka ne všechny se mohou pěstovat v podmínkách České republiky ve volné přírodě, a přitom jsou mezi pěstiteli rostlin velmi rozšířené. O jaké kytičky se jedná? O masožravé rostliny, kaktusy a různé druhy sukulentů, ale také vlhkomilné rostliny. Tyto všechny vyžadují specifické prostředí, které jim pěstitel musí vytvořit. Jste-li pěstitelem těchto druhů rostlinek, je velmi pravděpodobné, že by vás mohla zaujmout nabídka polykarbonátových skleníků. Jsou totiž ideální pro pěstování těchto náročnějších rostlin.

skleník ze skla

Vytvořit vhodné prostředí např. pro masožravé rostliny, to musíte vytvořit prostředí s velmi vysokou vzdušnou vlhkostí a rostliny jsou stále ve vysoce mokrém substrátu. Pěstovat masožravé rostliny na parapetu je tak velice náročné, protože potřebují vaši denní pozornost. Když je ale dát do skleníku, kde se bude držet vysoká vlhkost vzduchu, může to být klidně malý skleník v rohu balkonu, ušetříte si spoustu práce a rostlinky budou mít vše potřebné k životu.

Obdobně kaktusy, u kterých si možná říkáte, že přece nikdy nemohou uschnout, když přežijí na poušti. Ale víte, že ve skleníku je můžete mít celoročně i venku na zahradě? Že není nutné je na zimu přenášet někam do sklepa, ale můžete je zazimovat ve skleníku a jim se do jara nic nestane a na jaře s prvními slunečními paprsky se opět rozkvetou a budou vám dělat radost.

polykarbonátový skleník

Pokud jste pěstitelem náročnějších rostlinek, které se nespokojí s volnou půdou, ale potřebují udržovat stálé podmínky, jak do vzdušnosti, tak do teploty, můžete si pořídit skleník. Můžete si koupit skleník takové velikosti, jaké jsou vaše možnosti na prostor. Malý skleník, třeba jen na balkon, nebo obrovský skleník a udělat si botanickou zahradu. Protože pokud začnete tím nejmenším a bude se vám dařit, jistě časem stejně ten větší koupíte.