Skip to content

Když už nemůžete


Po čem sáhnete když už nemůžete?
Máte práci na home office, ale vaše dítě na to nebere ohled? Potřebuje vaši plnou pozornost, prochází zrovna obdobím vzdoru a vaše nervy dostávají pořádně zabrat? Málo spíte, pracovní resty doháníte po nocích a ráno se sami sebe leknete při pohledu do zrcadla, protože vaše kruhy pod očima připomínají medvídka mývala? Takto nelze žít pořád, a vaše tělo vám jednou a velice nahlas řekne stop. Prostě usnete když to nejméně čekáte a když to nejméně potřebujete. Vaše tělo ale nedokáže fungovat na autopilota pořád. Je nebezpečné jet na doraz dlouhodobě, protože můžete usnout třeba za volantem.

hrnek kávy

Spousta lidí vkládá naději do energetických nápojů, protože jejich složení dokáže člověka udržet vzhůru, i když se mu chce opravdu hodně spát. Hlavně lidé kteří pracují na noční směny pijí tyto nápoje často. Není to ale samozřejmě zdravé a pití těchto nápojů by se měli vyvarovat hlavě lidé, kteří mají problémy se srdcem. Místo toho se dá pít třeba pražená káva, která dokáže člověka také udržet vzhůru na nezbytně dlouhou dobu.

káva v páce

Jakou si vybrat?
Každá káva má jiné množství kofeinu. Kvalitnější káva ho má víc, a pokud chcete opravdu aby vás káva nakopla, je ideální si vybrat skutečně kvalitní kávu nejlépe přímo z pražírny. Navíc vám taková káva dodá i požitek z výrazné chuti a vzpruží vás i výrazné aroma. Díky kávě z pražírny si můžete užívat každý doušek kávy, a můžete ochutnat i velice netradičně upraženou kávu. Dejte si třeba letní směs, ze které ucítíte letní ovoce, a nebo si na Vánoce dopřejte kávu s nádechem vanilkových rohlíčků. Pražení kávy jí dává výslednou chuť, a pokud už máte po krk obyčejné kávy ze supermarketu, je to ideální čas na to abyste si našli lepší kávu přímo z pražírny, která vás dokáže po noční dostat bezpečně domů, aniž byste museli pít nezdravé energetické nápoje.