Skip to content

Solární energie je zdarma


Když odebíráme elektrickou energii od distributorů a z elektráren, je jasné, že za ni musíme platit. Platíme za její výrobu, za distribuci, za udržování celého toho složitého energetického systému v chodu, platíme za mzdy energetiků i za to, že si chtějí akcionáři energetických firem vyplácet dividendy, platíme i proto, že se z toho odvádějí daně, přispíváme na elektřinu z ekologických zdrojů atd. A není se tak čemu divit, když jsou naše účty za elektřinu klidně i enormně vysoké a třeba i naše finanční možnosti přesahující. Každý, kdo pro nás v tomto ohledu něco dělá, chce logicky dostat zaplaceno.

solární panely

Ale co když my odběratelé elektřiny na takové účty peníze nemáme? Nebo co když už jsme těmito výdaji přece jenom až příliš zatěžováni? Nebo co když sice nejsou naše účty za elektrický proud zase až tak vysoké, ale přece jenom to nejsou jediné výdaje, které máme, a tak by se nám podobně utracené peníze hodily spíš na něco jiného? Pak bychom měli zvážit i možnost úspor na elektrické energii. A tím nemyslím jenom používání těch nejúspornějších spotřebičů, na které vás tu nechci upozorňovat, protože to je něco, co už dávno sami dobře víte. Na elektrické energii se totiž dá ušetřit i jinak. A ještě daleko víc.

solární panel

Když chceme na elektřině ušetřit, můžeme to zvládnout. A můžeme své výdaje za ni snížit třeba i na nulu. A to i bez toho, že bychom se stali neplatiči a skončili bez možnosti ji využívat. Elektřinu totiž můžeme mít zadarmo i v dostatečném množství, a to v případě, že vsadíme na své vlastní zdroje. A nemusíme kvůli tomu stavět třeba nějakou vodní elektrárničku na potoce. Můžeme velice pohodlně získávat i energii ze slunce. Stačí si koupit solární panely, což se jako výdaj určitě vyplatí, navrch se někdy nabízí u něčeho jako solární elektrárna dotace, jež činí i pořízení tohoto zařízení ještě levnějším, a pak už máme proudu dost. A zadarmo.